Öğrenciler göçü resmetti

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Göç ve Empati Konulu Ulusal Resim Yarışması sonuçlandı. İlk, orta ve lise kategorilerinde yapılan yarışmada göç olgusunun toplumda bıraktığı derin izler öğrenci gözüyle resmedildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğüne bağlı Göç Tarihi Müzesi ve Bursa Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi ortaklığında hazırlanan İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri arası Göç ve Empati Konulu Ulusal Resim Yarışması’na;  Türkiye genelinde toplam 1577 öğrenci katıldı. Değerlendirme her kategori için ayrı ayrı yapıldı.

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler, Küratör Reyhani Akan, BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülser Aktan, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi, İlhan Özer ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi Yöneticisi, Sanat Tarihçisi Şaban Duman’dan oluşan seçici kurul, Bursa Göç Tarihi Müzesi’nde tüm eserleri titizlikle değerlendirdi. Her kategoride ilk üçe giren eserler ve birer adet de mansiyon ödülüne değer eser belirlendi.

Kategorilerinde birinci olanlar 3 bin, ikinciler 2 bin ve üçüncüler de bin TL ödüle layık görülürken, mansiyon sahipleri de 500’er TL ile ödüllendirilecek.

Hak sahiplerine ödülleri 19 Aralık’ta Bursa Göç Tarihi Müzesi’nde yapılacak ödül töreniyle verilecek ve sergileme ise 28 Şubat 2018’e kadar devam edecek.

Dereceye giren eser sahipleri

İlkokul:

  1. Gökçe Ömür (Uşak)
  2. Kayla Doğa Karakaya (İstanbul)
  3. Yağız Kağan Al (Rize)

Mansiyon: Sahra Kardoğan (Bursa)

Ortaokul:

  1. Sevilay Gülen (Eskişehir)
  2. Elif Su Güven (Rize)
  3. Melek Beren Gönül (Mersin)

Mansiyon: Azra Selin Kan (Gaziantep)

Lise:

  1. Hana Nour (Mersin)
  2. Ömer Baran (Konya)
  3. Rümeysa İpek (Ordu)

Mansiyon: Berna Ünlü (Eskişehir)

KaydetKaydet

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin