Nilüfer’in yerel tohumları Egeli üreticiyle buluştu

tohum

Aydın’ın İncirliova ilçesinde düzenlenen Yerel Tohum Takas Şenliği’ne katılan Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu ve EKODER üyeleri, Nilüfer Kent Bostanları’nda üretilen yerel tohumları Egeli üreticilerle paylaştı

Aydın’ın İncirliova ilçesinde bu yıl ilk kez Yerel Tohum Takas Şenliği düzenlendi. Şenliğe Bursa’dan, Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu ve Ekolojik Yaşam Derneği (EKODER) üyeleri katıldı. Nilüfer heyeti şenlikte, geçtiğimiz sezon Nilüfer Kent Bostanları’nda üretilen yerel tohumları, meraklıları ile paylaştı. Ağırlıklı olarak Ege Bölgesi’ndeki kent konseyleri, tohum dernekleri ile yerel tohum gruplarının katıldığı şenlikte, yaklaşık 40 yerel üretici standı ve 20 yerel tohum takas standı yer aldı.

Nilüfer Kent Konseyi ve EKODER üyeleri, Tohum Kütüphanesi’nde yer alan 25 çeşit yerel sebze tohumundan oluşturdukları yaklaşık 1.500 tohum paketini İncirliova’da dağıttı.

29 Nisan 2017 tarihinde Nilüfer’in Ürünlü Mahallesi’nde gerçekleştirilecek Nilüfer 3.Tohum Takas Şenliği’nde de yerel sebze tohumlarının yanı sıra Nilüfer Kent Bostanları’nda üretilmekte olan çeşitli yerel sebze fideleri dağıtılacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin