Mysia Fotoğraf Müzesi meraklıların akınına uğruyor 

Nilüfer Belediyesi’nin Gümüştepe Mahallesi’nde hayata geçirdiği Mysia Fotoğraf Müzesi büyük ilgi görüyor.

Bursa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (BUFSAD) ve Danışman ’nın katkılarıyla Gümüştepe (Misi) Mahallesi’nde açılan, Bursa’nın ilk ve tek, Türkiye’nin üçüncü fotoğraf müzesi olan Mysia Fotoğraf Müzesi’ni, 7’den 77’ye binlerce kişi ziyaret etti.

Fotoğrafın ve ekipmanların doğuşu ve gelişimini, gerçekte nasıl bir serüvene sahip olduğunu gözler önüne seren Mysia Fotoğraf Müzesi’ni en fazla ziyaret edenlerse öğrenciler. Müzeyi gezen öğrenciler, fotoğrafın tarihine tanıklık ederek fotoğrafçılık adına önemli bilgiler ediniyor.

Fotoğrafa dair her şeyin yer aldığı müzeyi, 2017 yılı Ekim ayından bu yana 5 bin kişi ziyaret etti. Büyük ilgi gören Mysia Fotoğraf Müzesi, pazartesi günleri hariç her gün saat 10.00 ile 18.30 arasında fotoğraf meraklılarına açık kalıyor.

1800’lü yıllardan bu yana fotoğrafçılıkta kullanılan ekipmanların sergilendiği müzede eğitimler, sergiler, faaliyetler de gerçekleştiriliyor. Mysia Fotoğraf Müzesi’nde, fotoğrafın gerçek büyüsünü yaşamak, bir fotoğrafın nasıl bir süreçten geçtiğini keşfetmek için ‘Karanlık Oda’ eğitimi düzenlenecek. 23-24 Aralık tarihlerinde düzenlenecek eğitime katılanlara siyah beyaz film banyo ve siyah beyaz kart baskı eğitimi verilecek. Çekim için analog fotoğraf makinesi, siyah beyaz film ve siyah beyaz fotoğraf kartı müze tarafından temin edilecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin