Mümin Sarıkaya Çanakkale’de sevenleriyle buluştu

Mümin Sarıkaya Çanakkale’de sevenleriyle buluştu

 

Umurbey Belediyesinin katkılarıyla Çanakkale’ye gelen ünlü sanatçı Mümin Sarıkaya söyleşi yaptı ve sevilen parçalarını seslendirdi. Mümin Sarıkaya’nın Koray Avcı’yla sahnede yaptığı telefon görüşmesi dinleyicileri kahkahaya boğdu.

‘Ben yoruldum hayat’ şarkısıyla geçtiğimiz yıl ün kazanan Mümin Sarıkaya, İÇDAŞ kongre merkezinde sevenleriyle buluştu. Etkinlikte konuşan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Bugün salonda hepimizin tanıdığı ve dilimizden düşmeyen sürekli söylediğimiz ‘Ben Yoruldum Hayat’ adlı eserin mimarı çok değerli sanatçımız Mümin Sarıkaya’yla birlikteyiz. Hayat bir maraton. Bazen yorulabiliyoruz. Mümin Bey bunu mısralara döküp, notalarla buluşturmuş, hepimizin ortak sesi olmuş” dedi.

30 seneye yakın zamandır bağlama çaldığını belirten Mümin Sarıkaya, “Bu hayat böyle çok da lay lay lom geçmiş bir hayat değil. Ama burada bir ajıtasyon yapmanın bir anlamı yok. Herkesin kendine göre dertleri var, sıkıntıları var. Bizim de olmuştur işte şarkılarıma da yansır bu. Şimdi herkesin kendine göre dertleri var, sıkıntıları var dedik. Ben 30 yıl bağlama çaldım ve çok çalıştım. Hep hayallerim vardı, ülkenin en iyi bağlama sanatçısı olmak gibi bir derdim vardı benim” dedi.

Koray Avcı’nın her yerde yanında olduğunu söyleyen Mümin Sarıkaya, “Bu güzel bağlama da onun hediyesidir bana. Çok kıymetli bir adam” diyerek dinleyicilere Koray Avcı’yı alkışlattı. Daha sonra Mümin Sarıkaya ünlü sanatçı Koray Avcı’yla telefonla görüntülü olarak konuştu. Telefonla Koray Avcı’yla sahnede konuşan Mümin Sarıkaya, “Koray’ım. Sesini mikrofona veriyorum. Tabi şu an duyuyorlar” diyerek, Koray Avcı’nın duyuyorlarsa kibar konuşayım dediğini belirtti. Bunun üzerine Koray Avcı, “Dur dur normal arayayım, Allah belanı vermesin” diyerek telefonu kapattı. Bu yaşanalar esnasında  salondaki dinleyiciler adeta kahkahaya boğuldu. Daha sonra Mümin Sarıkaya ile Koray Avcı bir süre daha konuştu.

‘Ben yoruldum hayat’ şarkısıyla büyük beğeni toplayan Mümin Sarıkaya, yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı olmuştu. Sanatçının klibi internette 140 milyonun üzerinde izlendi.(İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin