Muhterem Göçmen cinayetinde ‘iyi hal’ tepkisi

Muhterem Göçmen cinayetinde ‘iyi hal’ tepkisi

Koruma altında olan eşi Muhterem Göçmen’i bıçaklayarak öldüren Serdar Göçmen’in mahkemede ‘iyi hal indirimi almasına’ tepki gösteren kadınlar, Yargıtay önünde kararı protesto etti.

Koruma altında olan eşi Muhterem Göçmen’i (31) Etiler’de çalıştığı kuaför salonunda bıçaklayarak öldüren Serdar Göçmen’in (32) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ‘iyi hal indirimi’ alması kararının ardından bir grup kadın ile maktulün ablası Çiğdem Evcil, Ankara’da Yargıtay Başkanlığı önünde bir araya gelerek kararı protesto etti.

Mahkemede beş duruşma görüldüğünü ve dört duruşma süresince sanığın hiçbir şekilde iyi hal göstermediğini savunan abla Çiğdem Evcil, “Tabii biz bunu kabul etmedik, çünkü öldürdüğü kişinin, yani karısının namusuna, şerefine, onuruna duruşmalarda hakaretlerde bulundu. Fakat mahkeme bunu göz önüne almadı. Gelip orada boynunu büküp, ‘Ben pişmanım, karımı seviyordum’ kelimesine iyi hal indirimi uyguladılar“ dedi.
Kararı Yargıtaya taşıdıklarını belirten Evcil, “Yargıtay bu kararı bozdu. Biraz sonra da duruşmamız görülecek. Dilerim ki Yargıtay o indirimin haksız olduğunu öngörür ve onun ve onun gibi katillerin adil yargılanmasına kara verir” diye konuştu.

İstanbul Etiler’de bir kuaförde çalışan Muhterem Göçmen, eşi Serdar Göçmen’e şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açmıştı. Ayrıca Muhterem Göçmen’in şikayeti üzerine Serdar Göçmen gözaltına alınmış, ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı. Hakkında, eşine 200 metre yaklaşmama yönünde tedbir kararı da verilmiş olan Serdar Göçmen, 28 Haziran 2013 tarihinde, çalıştığı kuaföre gelerek Muhterem Göçmen’i 8 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin