Minyatür sergisi yoğun ilgi gördü

0

Burhaniye ilçesinde, 20 yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren Figen Köprülü ve Fatma Cevizoğlu Atölyesi’nin düzenlediği minyatür sergisi yoğun ilgi gördü.

Burhaniye’de bu güne kadar yüzlerce vatandaşa resim eğitimi veren Figen Köprülü-Fatma Cevizoğlu Atölyesi, 15 kursiyerin eserlerinden oluşan son sergiyi de bir fotoğraf stüdyosunda açtı. Hürriyet Caddesinde Mehmet Lafdinleten’e ait stüdyoda açılan minyatür sergisi yoğun ilgi gördü.

Serginin açılışını Burhaniye Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır yaptı. Figen Köprülü-Fatma Cevizoğlu ve kursiyerleri kutlayan Bahadır, sanata ve sanatçıya destek olduklarını söyledi. Çalışmaları çok beğendiğini anlatan Bahadır, “ Biz belediye olarak Burhaniye’de sanata ve sanatçıya sahip çıkıyoruz. Figen Köprülü ve Fatma Cevizoğlu kardeşlerimizin özverili çalışmalarını takdir ediyorum. Bu sanatçılarımız minyatür sanatını yaşatıyorlar. Bizde kendilerine destek veriyoruz. Bu sergiyi daha çok kişinin gezmesini bekliyorum Herkesten ilgi bekliyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Katılımcılara teşekkür eden Köprülü’de, “20 yıldan bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu güne kadar sayısız sergimiz oldu. Festivallerde ve çeşitli etkinliklerde sergiler açtık. Çok az kişinin çalıştığı bu minyatür sanatını tanıtmaya çalışıyoruz. Daha çok kişiye hitap etmek istiyoruz. Sergimize gelen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Minyatür çalışmalardan oluşan 30 eserin görücüye çıktığı sergi, 45 gün boyunca meraklılarıyla birlikte olacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin