Marmara Denizi kahverengiye büründü

0

İstanbul’un Silivri ilçesinde, dün geceden beri etkili olan sağanak yağış nedeniyle derelerden akan çamurlu su, Marmara Denizi’nin rengini değiştirdi. Kahverengiye dönen denizin bir bölümü havadan görüntülendi. 

İstanbul’da soğuk hava ve şiddetli yağış dün gece kentte etkisi gösterdi. Silivri’de sağanak yağışın ardından Marmara Denizi kahverengiye büründü. Etkili yağışların ardından uzun süredir ıslah olmayı bekleyen Boğluca deresinden denize karışan çamur, sahil kısımlarında etkili oldu. Bölgede balıkçılık yapan vatandaşlar bugün denize çıkamadılar.

Piri Mehmet Paşa Mahallesi Muhtarı Serhat Ateş, ilçeye yoğun miktarda yağışın düştüğünü söyleyerek,” Dün geceden beri şiddetli şekilde yağmur yağıyor bunun yanında Boğluca deresi uzun süredir ıslah olmadığı için yağmurla karışan çamur Marmara Denizi’ne akıyor. Bu görüntülerle hemen hemen her kış karşılaşıyoruz” dedi.

“Yıllardır bu pis suları, çamuru çekiyoruz”

21 senedir Silivri’de yaşan Fatma Şahin Marmara Denizi’nin bu görüntüsü karşısında üzüntüsünü belirterek, ”Çamurdan kurtulursak Silivri’de yaşamak çok güzel. Yıllardır bu pis suları, çamuru çekiyoruz. Yaz aylarında denize girmek için başka yerleri tercih ediyoruz. Sabah uyandığımda bu görüntüyü gördüğümde içim ürperdi. Bir an önce bu konuya çare bulmalıyız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin