Mardin’de sel ve heyelan hayatı felç etti

Mardin’de etkisini arttırarak devam eden sağanak yağış sonrası yaşanan sel ve heyelan hayatı felç etti. 

Mardin’de dün sabah saatlerinde başlayan ve gece saatlerinde etkisini arttırarak devam eden sağanak yağış kentte günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezi ve ilçelerindeki bazı bölgelerde heyelanlar meydana gelirken, Artuklu ilçesine bağlı Eryeri ve Gökçe mahallelerinde sel felaketleri yaşandı. Birçok yerde asfaltlar yarılırken, Eryeri Mahallesi’nde taşan dere yatağı önüne gelen taş ve araçları sürükledi.

Sağanak nedeniyle Ortaköy Mahallesi’nde ev ve iş yerlerini su bastı. Derik ilçesinde ise 13 yaşındaki bir çoban yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti. İtfaiye ekipleri kent genelinde çalışma başlattı.

”Maddi zararımız büyük”

Eryeri Mahallesi Muhtarı Şehmus Derin, “Gece bir anda başlayan yağış ile dere taştı, asfalt ve parkeler yerinden çıktı. Çok şükür cana zarar gelmedi. Ben de hasar tespitini yapmaya çalışıyorum. Belediye ekipleri yolumuzu açıyor. Maddi zararımız büyük” dedi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hadi Çomaktekin ise tüm ekiplerin sahada olduğunu ve vatandaşın bir an evvel mağduriyetinin giderilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin