Mardin’de öğrenciler için sağlık taraması 

0

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir neslin yetişmesi için sağlık taraması çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mazıdağı, Derik, Dargeçit, Kızıltepe, Artuklu ve Savur ilçelerinde ki kırsal mahallelerde yaklaşık 6 bin öğrenciyi sağlık taramasından geçirecek. Sağlıklı bir nesil ile geleceğe hedefiyle çalışmalarını yürüten belediye, uzman diyetisyenlerle öğrencilere beslenme ve hijyen eğitimi anlatılarak kan gurubu kartları dağıtılacak. Bunun yanında binlerce öğrenciye çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Kadın, genç, engelli ve öğrencilerimize öncelik veren bir belediye anlayışı ile çalıştıklarını söyleyen Yaman, “Bir yılı aşkın süredir bu şehirde ki Öğrencilerimizin yanımızda farklı bir yeri var. Okulların açılma döneminde binlerce öğrencimize kırtasiye malzemesi dağıttık. Yarıyıl tatiline giren öğrencilerimiz için ‘Yazın havuz kışın buz pisti’ diyerek yaklaşık bir ay boyunca öğrencilerimize buz pisti hizmeti verdik. Sağlık bir nesil için tüm ilçelerimizde ki ilkokul ve ortaokullarında ki öğrencilerimiz için harekete geçtik” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin