Mardin’de 7 bin 900 kişi okuma yazma öğreniyor 

Mardin’de “Okuryazarlık Seferberliği” çerçevesinde 7 bin 145’i kadın olmak üzere 7 bin 900 kişi okuma yazma öğrenmek için eğitim alıyor.

Mardin’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” çerçevesinde verilen eğitimlere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Kentte, 7 bin 145’i kadın 7 bin 900 kişi okuma yazma öğrenmek için eğitim alıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, kurslara özelikle toplumu şekillendiren annelerin katılım sağladığını belirterek, “Bu kurslarla annelerimizin çevresi ile uyumlu, kendisi ile barışık, yerel, ulusal ve küresel insani değerlere sahip olmalarını sağlar.

Nitelikli insan kaynağını yetiştirmek, bireyin potansiyelini geliştirerek toplumsal yaşama etkin olarak katılımını sağlamaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın önderliğinde ilimizde başlattığımız okuryazarlık seferberliğinden çok güzel geri dönüşler aldık.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin