Manisa’da 22 Mart Dünya Su Günü kutlandı

dünya

Her yıl 22 Mart tarihinde kutlanan Dünya Su Günü Manisa’da, MASKİ’nin organizasyonu ile Halil Yurtseven İlkokulu ve Doğa Koleji öğrencilerinin katılımı ile kutlandı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Şehzadeler ilçesindeki Tarzan Meydanında 22 Mart Su Gününü düzenlediği etkinlikle kutladı. Etkinliğe Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Doğa Koleji ve Halil Yurtseven İlkokulunun destekleriyle gerçekleştirilen kutlama programı bir dakikalık saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Dünya Su Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun tarafından verildi.

Doğa Koleji Müdürü Vedat Talan ve Halil Yurtseven İlkokulu Müdürü Ayşen Oğuz’a da katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Programda Doğa Koleji öğrencileri tarafından step ve damacana ritim şov yapılırken Halil Yurtseven İlkokulu öğrencileri de halk oyunları gösterileriyle programa renk kattı.

Sahnedeki torunu Yaren Aysal’ın yanına çıkarak bir konuşma yapan MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “Yaren benim torunum o yüzden su kadar kıymetli. Su, sadece hayatımızı sürdürebilmek açısından değil, kullandığımız bütün araç ve gereçlerin yapımında su var. Bindiğiniz otomobilin, kullandığınız kalemin, kitabın ve defterin imalatında su vardır. Öyleyse sanayide, üretimde kullanılan her bir maddenin üretiminde de yer aldığına göre suyun önemini anlatmak için çok fazla lafa gerek yok. Bunun yanında tabi su giderek tükenmekte olan bir şey. Onun için kıymetini bilmeli ve özenle kullanmalıyız” dedi.

Program sonunda katılımcılara MASKİ tarafından boyama kalemi, boya kitabı ve şapkadan oluşan çantalar hediye edildi.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin