Maltepe ilkbaharı sanatla karşılıyor

Maltepe Belediyesi, ilkbahar mevsimine Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki tiyatro, konser ve sergi etkinlikleriyle merhaba diyecek.

Maltepe Belediyesi’nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki mart ayı kültür-sanat etkinlikleri, karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ve aile bireylerinin eserlerinin yer aldığı “Ayrancıoğlu” isimli karikatür sergisinin açılışıyla başlayacak. Defne Tercan ve Emre Kulaç’ın “Simbiyoz”, Sanatsal Hobi Merkezi’nin “Tuana Karma Resim Sergisi”, İstasyon Sanat Akademisi’nin “Büyük ve Geniş Sessizlik” isimli resim sergileri de, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Aşık Veysel anılacak

Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu Erdal Erzincan, halk ozanı Aşık Veysel’in 45. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenecek anma programında TSKM’de sahne alacak. Geleneksel Türk müziği ile çeşitli dünya müziklerini sentezleyen çalışmalara imza atan Mehmet Refik Kaya da, “Sanat ile Bir Ömür” isimli konseriyle müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Tiyatro günleri başlıyor

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, 23-28 Mart tarihlerinde “Tiyatro Günleri” ile kutlanacak. Haldun Dormen’in yazıp oynadığı, Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal, Almila Uluer’in de sahne alacağı “Bir Zamanlar Gazinoda” isimli komedi oyunu da mart ayı etkinliklerinde, tiyatroseverlerle buluşacak.

Çanakkale ruhu TSKM’de

18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında, Sermet Taktak’ın “Çanakkale’den Kurtuluş’a, Kurtuluş’tan Cumhuriyet’e” isimli fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak. Maltepe Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu da, “Çanakkale Şehitlerini Anma” programı ile sahne alacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin