Malatyalılar karnavalda 1 ton kayısı dağıttı

Malatyalılar

Avrupa Malatyalılar Federasyonu, Almanya’nın Köln şehrindeki tarihi karnaval geçidine katılarak 1 ton kayısı dağıttı

Avrupa Malatyalılar Federasyonu Genel Başkanı Murat Alabaş ve Köln Malatyalılar Derneği Başkanı Hidayet Yiğit, “Komşunu al gel” kampanyasına destek verdikleri için bu yıl karnavala katılmalarının kendileri için daha da anlam kazandığını ifade etti.

Fahri turizm elçisi gibi çalışan Avrupa’daki Malatyalılar, Rio’dan sonra dünyanın ikinci büyük karnavalı olan Köln’de kayısı kıyafetleri giyerek tek tek paketlenmiş yaklaşık bir ton kayısı dağıttı. Karnavalda kendilerine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirten Genel başkan Murat Alabaş ve Köln Dernek Başkanı Hidayet Yiğit, “Memleketimizin al bayrağıyla yüz binlerce insanın arasından geçmek gurur verici. Burada yaşayan tüm Alman komşularımızı Türkiye’ye davet ettik. Ülkemize bir parça da olsa katkı sunabilirsek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

“Amaç Türk turizmine katkı”

Karnavala katılan tek Türk derneği olduklarına dikkat çeken Alabaş, “Biz Malatya olsun, Türkiye’mizin değişik bölgelerine olsun, Antalya’mıza, İstanbul’umuza, İzmir’imize, Edirne’mize Alman dostlarımızı ve komşularımızı getirerek, o güzelliği, misafirperverliğimizi göstermek istiyoruz. Türkiye ile Almanya arasında kültürel anlamda katkı olsun diye Rio’dan sonraki en büyük karnaval etkinliğine katılıyoruz” dedi. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin