Mahalleliler, baz istasyonuna tepki gösterdi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir evin bahçesine kurulmakta olan baz istasyonuna tepki gösteren mahalle halkı, çocuklarıyla birlikte alkışlı eylem yaptı.

Fethiye, Karaçulha Mahallesi merkezine bir evin bahçesine baz istasyonu yapılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, sokak üzerinde toplanarak eylem yaptı. Baz istasyonunun kurulmaması için imza kampanyası başlatan vatandaşlar, istasyonun kurulacağı alana ilkokul öğrencileri ile yürüyerek alkışla protesto etti.

”Çocuklarımız kanser olmasın”

Seslerini duyurmak için toplanarak eylem yapan mahalleliler, ”Mahallemizde baz istasyonu istemiyoruz”, ”Çocuklarımız kanser olmasın” sloganı atarak evinin bahçesine baz istasyonu yaptıran komşularına tepki gösterdi. Bazı mahalle sakinleri de baz istasyonu için açılan çukura küreklerde toprak attı.

Mahalle sakinleri adına konuşan Osman Büyükünal, yer sahibi ve firma para kazanacak diye mahalle sakinlerinin istasyonun zararlarından etkilenmesini istemediklerini söyledi. Baz istasyonunun, yakınlarındaki ağaçları kuruttuğunu ve kanser hastalığına neden olduğunu iddia eden Büyükünal, “İstasyona cami 10 metre, sağlık ocağı 20 metre, okul da 200 metre mesafede. Yine yakınlarda cam kemik hastalığı olan bir çocuğumuz var. Yetkililerin bizi hastalığın içine atmalarını istemiyoruz. Yetkililerden bize sahip çıkmasını istiyoruz. Sağlıklı yaşamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin