Lösemi hastalığından ölen oğlu için bisikletle 850 kilometre yol katetti

Lösemi hastası oğlunun hayatı kaybetmesi sonrası lösemi hastalığına dikkat çekmek için “Her Pedal Bir Umut Olsun” projesiyle Adana’dan bisikleti ile yaklaşık 850 kilometre yol kateden Kemal Yücel, Kocaeli’ye ulaştı.

İlik nakline farkındalık oluşturmak amacıyla 17 Eylül’de Adana’dan bisikletle yola çıkan Kemal Yücel, 850 kilometrelik yolu pedallarla aşarak Kocaeli’ye geldi. Kocaeli’nin İzmit merkezinde kendisini karşılayan Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü ve Performans 41 Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri ile birlikte İzmit Fevziye Camii’si önünde yer alan Kızılay Kan Bağışı Çadırını ziyaret eden Yücel, bisiklet kulübü üyeleri ile birlikte kan bağışında bulundu.

17 Eylül’de Adana’dan bisikleti ile yola çıktığını söyleyen Kemal Yücel, “Amacım ilik nakli bekleyen çocuklara umut olabilmek, onların hayata tutunmasını sağlamak. Bugün Kocaeli’deyiz. Kocaeli’de güzel yürekli bisiklet dostları karşıladı bizi. Burada kan bağışı yapıp kök hücre örneği vereceğiz” dedi.

6 yaşındaki oğlunu lösemi hastalığından dolayı kaybettiğini ifade eden Yücel, “Evlat acısının ne kadar zor olduğunu dört yıldır yaşıyorum. Anne babaların benim gibi evlat acısı yaşamalarını istemiyorum. Oğlum Ali Utku altı yaşındayken beyninde tümör tespit edildi. Yaşam mücadelesine giriştik, ameliyat oldu, kaybettik. Ancak Utku’nun organlarını bağışlayarak beş çocuğa hayat verdik. Evlat acısı çok zor. Bir zaman saçını okşadığın oğlunun toprağını okşamak acı veriyor” şeklinde konuştu.

Yaptığı projelerlerden de bahseden Yücel, “Yaklaşık 500 çocuğu mutlu ettik. Karadeniz’e, Güneydoğu’ya giderek oradaki köylerde yaşayan çocuklara kış döneminde kışlık giyisi, eğitim malzemeleri götürdük. Hastanedeki çocukları ziyaret ederek onlara oyuncaklar verdik. Düşünüyorum ki iyi yolda ilerledik, çocuklara umut olabilmek için daha iyi projelerle yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen kan bağışının ardından kendisini karşılayan bisiklet kulüplerine teşekkür eden Kemal Yücel, son durağı olan İstanbul’a doğru yola çıktı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin