Lifecell, son SMS’leri uzaya gönderecek

Türkiye’nin yeni dijital markası Lifecell, SMS’leri uzay yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor. Lifecell’in “Son SMS” kampanyasıyla kullanıcılar son SMS’lerini uzaya gönderme şansına sahip olacak. 

Her şeyi internetten yaptıran Türkiye’nin yeni dijital markası Lifecell, SMS’lere veda kampanyası başlattı. Abonelere konuşma ve mesajlaşma da dahil tüm iletişim hizmetini tamamıyla internet ve dijital platformdan sunan Lifecell, 28 Aralık’ta Son SMS Balonu’nu uzaya göndererek, kısa mesaj devrini kapatacak.

SMS zamana yenik düştü

Dünyada 1992’de gönderilen ilk mesajla günlük hayatın bir parçası olmaya başlayan SMS, tüm haberleşmenin mobil internet üzerinden yapılmaya başlanmasıyla adı unutulan bir hizmet haline geldi. 2013’te yaklaşık 177 milyon kısa mesajın gönderildiği Türkiye’de, bu rakam 2017’de 60 milyon seviyelerine kadar düştü.

SMS’lerin uzay yolculuğu anlık olarak izlenebilecek

Şirket açıklamasına göre SMS’lere veda kampanyasına katılmak isteyen tüm cep telefonu kullanıcıları, operatörlerinden bağımsız olarak 28 Aralık’a kadar son SMS’lerini yazıp 0 532 752 70 90’a ücretsiz gönderebilecek. Son SMS’lerini gönderenler, SMS’lerinin uzaydaki yolculuğunu izleyebilecek. Gönderilen her bir SMS için kullanıcıya özel bir kimlik numarası iletilecek. Bu sayede kullanıcılar, uzaya gidecek olan son kısa mesajlarını anlık olarak 28 Aralık günü saat 12.00’den itibaren lifecell.com.tr/sonsms linkinden takip edebilecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin