Leyla’nın ölü bulunmasının ardından gözaltılar başladı

Ramazan Bayramı’nın birinci günü ailesiyle gittiği Bezirhane köyünde kaybolan ve 18’nci gününde ölü bulunan 3 buçuk yaşındaki Leyla’nın ölümüne ilişkin gözaltılar başladı.

Konu ile ilgili 1 kişinin gözaltına alındığı ve sorgusunun devam ettiği bildirildi.
Ağrı merkezde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çifti, çocukları Leyla’nın kaybolması üzerine yakınları durumu jandarma ve AFAD ekiplerine bilirdi. Köyde arama yapan ekipler Leyla’ya dair bir ize rastlamamıştı.

Leyla’nın cansız bedenine ulaşıldı

18 gündür aranan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in dün cansız bedenine ulaşıldı. Tarlasında yonca biçen bir vatandaş, biçeri yıkamak için gittiği dere kenarında su içerisinde cesedi görerek durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, minik Leyla’ya ait olduğu belirtilen cesedi dere içerisinde suyun üzerinde buldu. 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in cenazesi, otopsi için Ağrı Devlet Hastanesine getirildi. Burada ilk inceleme yapıldıktan sonra Leyla’nın cenazesi Erzurum Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Erzurum’da otopsiye alınan Leyla’nın cenazesi sabah saatlerinde Ağrı merkeze bağlı Bezirhane köyüne getirildi. Kılınan namazın ardından Leyla köy mezarlığında toprağa verildi.

“Leyla açlıktan ölmüş”

Konuyla ilgili açıklama yapan Ağrı Valisi Süleyman Elban, “Dün bulunduğu tarihten 2-3 gün evvel o derede suyun içine bırakılmış olduğu yönünde tespitler mevcut. Ölüm nedeni çocuğun 8-10 gün aç bırakılması. Cesette herhangi bir darp izi, yaralama izi mevcut değil. Yine o süre zarfında herhangi bir vahşi hayvan tarafından yaralanma söz konusu değil. Dün üzerinde görülen kırmızı izler, güneş yanığı olduğu tespit edildi. Çocukla ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi de yoktur. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı. Aile de bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Cenaze kendilerine teslim edildi ve sabah erken saatlerde de yavrumuzun cenazesini defnettiler. Başımız sağ olsun ve bu son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum” dedi. Elban, çalışmaların devam ettiğini belirterek, “kaçırılma mı kayıp mı?” sorusuna, “kaçırılma” cevabını verdi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin