Leyla 8 gündür kayıp

Leyla Aydemir

Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın birinci günü kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’in bulunması için 8 gündür çalışmalar devam ediyor.

Ağrı’nın Bezirhane köyünde kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’i arama çalışmaları sürüyor. 8 gündür kayıp olan Leyla’nın dedesi Zeki Aydemir, “Asılsız ihbarlar oldukça çok. Hiçbir ihbarın doğruluğu çıkmadı. Bu asılsız ihbarlar çalışmaları olumsuz etkiliyor” dedi. Aydemir, “Bazen umutlanıyoruz. İhbarın asılsız olduğu ortaya çıkınca umudumuz tükeniyor. Akşam oluyor umudumuz bitiyor sabah yeni bir umutla Leyla’yı aramaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Leyla için bugün jandarma, güvenlik korucuları ve AFAD köyün yaklaşık 3 kilometre ötesinde bulunan otluk arazide arama çalışması yaptı. Ankara’dan gelen özel ekip ile gönüllü sivil toplum temsilciliklerinden çok sayıda vatandaş da arama çalışmasını sürdürdü.

İhbarlar tek noktada toplanacak

Leyla’nın bulunması amacıyla Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Ağrı Valiliği koordinesinde alanında uzman 11 kişilik özel ekip oluşturuldu. Leyla için kurulan kriz masasında görevli ekip, ihbarları tek noktada toplamak amacıyla “0505 022 74 27” numaralı ihbar hattını devreye aldı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin