Laleper Aytek fotoğraflarıyla Fransız Kültür Merkezinde

Laleper Aytek fotoğraflarıyla Fransız Kültür Merkezinde

Aslı Erdoğan’ın düzyazı şiirleriyle birlikte Laleper Aytek fotoğrafları Fransız Kültür Merkezin’de 10 Mart-12 Nisan 2017 tarihleri arasında izleyenlerle buluşuyor.

“Kendi içinden de geçip gitti mi uzaklara ? ”

Aslı Erdoğan’ın metinleriyle , Laleper Aytek fotoğraflarından oluşan sergiyi bir uyumluluk , söz fotoğraf birlikteliğinin iç içeliği arayışıyla izlerseniz , bir hayal kırıklığı sizi bekliyor demektir.

Belki de yaratılmak istenen etki de bu . Sergide birlikte sunulmalarına rağmen yan yana gelen fotoğrafların ve metinlerin ayrı ayrı kendi iç dünyaları var , dışavurumları farklı .

Uyumluluk ,söz bütünlüğü arayışlarını sonlandırınca her metnin ve fotoğrafın dünyasında ayrı ayrı dolaşmaya başlıyorsunuz.

Laleper Aytek fotoğraflarıyla Fransız Kültür MerkezindeFotoğraflar ve metinler sizi düş gücünüzün , çıkacağınız düşünsel yolculuğunuzun , algı zenginliğinizin , kah anda kah zamanda dolaşmalarınızın , gizi çözme uğraşınızın , akıl karışıklığınızın, özgürleştikçe tadına varacağınız arayışlarınızın , parçalanmışlığınızın , karanlığın ve aydınlığın bin bir tonunda dolaşmalarınızın                                                                              sınırlarında gezdiriyor.

Olmadı mı ?

Pes etmeyin lütfen . Yeniden yeniden deneyin ve bu gezintinin tadına varmaya çalışın .

Bu sergi Aslı , Laleper buluşmasıyla ülkemiz kadın dayanışmasının da örneğini veriyor , özgürleşmeye , uçmaya , sınırsızlıklarda dolaşmaya en fazla ihtiyacımız olduğu bu günlerde .

Laleper Aytek fotoğraflarıyla Fransız Kültür Merkezinde

Yazı ve Fotoğraflar: Baytekin Kara / gazeteistanbul

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin