Kuşadasında Pazarcıların Eylemi Sürüyor

Kuşadasında Pazarcıların Eylemi

Kuşadası Belediyesi’nin açık alanlardaki pazar yerlerini bir araya toplamak amacıyla yap-işlet-devret modeliyle yaptırdığı kapalı pazar yerinde, yaşanan sorunlara esnaf tepki göstermeye devam ediyor. Geçen hafta Çarşamba günü kurulan tekstil pazarı esnafının ardından bugün de Salı pazarı esnafı tezgahlarını açmadı.

Kuşadasında Pazarcıların Eylemi SürüyorOtogar karşısında bulunan eski itfaiye alanına yapılan çok katlı pazaryeri, açıldığı günden beri gerekli sistem kurulmadığı için vatandaşların ve pazarcıların aralıksız şikâyetlerine konu olurken, belediyenin uygulamaları pazarcı esnafını ayaklandırmış ve ilk olarak geçen hafta içinde Çarşamba günleri kurulan tekstil pazarı esnafı tezgâh açmamıştı. Sorunların devam etmesi ve çözülmemesi üzerine bugün de sebze-meyve satılan Salı pazarı esnafı tezgâh açmama eylemine katıldı. Pazarcılar tezgâh açmayınca, Salı pazarına gelen vatandaşlar ise geri dönmek zorunda kaldı.

Tezgahlarını açmayan Salı pazarı esnafı adına konuşan Sökeli pazarcı Ali Can Tek, pazar yerindeki sorunların çözülmediğini ve tüm faturanın pazarcı esnafına kesilmeye çalışıldığını belirterek, belediyeden çözüm beklediklerini söyledi. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin