Kuran kursuna bir gün önce getirilen kız çocuğu intihara kalkıştı

Van ilinde yaşayan 15 yaşındaki kız çocuğu iddiaya göre amcası tarafından önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Rize’nin Güneysu ilçesindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ortaköy Kuran Kursuna getirilip bırakıldı. Amca Van’a geri döndü.

Ardından kurstan kaçan kız çocuğu, Güneysu merkezde bulunan Gürgen vadisi üzerindeki Kemer Köprü’ye çıkıp kendisini aşağıya atarak intihara kalkıştı. Çocuk, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

İntihara kalkışan kız çocuğunun vücudunun bir çok yerinde kırıklar oluştuğu, durumunun ise ciddi olduğu, hayati tehlikesinin söz konusu olduğu öğrenildi.

‘PANDEMİDE KURAN KURSLARI KAPALI DEĞİL Mİ?’

Yaşanan olayı Güneysu İYİ Parti İlçe Başkanı Rıza Öztürk sosyal medya hesabından paylaştı. Öztürk paylaşımında ayrıca, olayın peşini bırakmayacağını ve gerçeklerin ortaya çıkması için çaba sarf edeceğini duyurdu.

Öztürk’ün paylaşımı sonrası Rize’de bir çok yurttaş sosyal medya hesaplarından yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırırken, ‘Bunun hesabı sorulsun, pandemi sürecinde kuran kursları kapalı değil mi? Van ilinden Rize’ye nasıl küçük bir kız çocuğu getirilip bırakılır?’ sorularını sordu.

Ayrıca Van’dan 13 kız çocuğunun Rize’ye getirildiği öğrenildi.

Öte yandan yurttaşlar Gülen Cemaati’ni hatırlatarak, AKP’nin cemaatlere ülkeyi ve çocukları tesim ettiği tepkisini verdi. Yaşanan duruma ilişkin yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmazken, tartışmalar devam ediyor.

Kaynak: artıgerçek

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin