Komünist başkana mazbatası yarın teslim edilecek

0

Tunceli Merkez İlçe Seçim Kurulu, Ovacık’tan sonra Tunceli Belediye Başkanlığını da kazanan Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mazbatasının yarın teslim edileceğini bildirdi.

Tunceli Merkez İlçe Seçim Kurulu, TKP’li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mazbatasını almasına ilişkin açıklama yaptı. Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Tunceli Belediye Başkanı olarak seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mazbatası hazırlanarak 05.04.2019 tarihinde ilgiliye teslim edilecek” denildi.

Öte yandan, 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde TKP’den Tunceli Belediye Başkanı seçilen Maçoğlu, seçim kurulu tarafından bugün mazbatasını alabileceğinin söylenmesine rağmen yarına ertelenmesine tepki göstererek açıklama yapmıştı.

”İkinci bir erteleme”

Salı günü saat 15.00’ten beri İlçe Seçim Kurulu ile istişarelerde bulunduklarını ancak bir türlü mazbatayı alamadıklarını dile getiren Maçoğlu, “İlçe Seçim Kurulu Başkanıyla yaptığımız görüşmede güvenlik ve personel eksikliğinden kaynaklı mazbatayı yarın 09.30 gibi alabileceğimiz söylendi. Bu ikinci bir erteleme. Dün ertelenmişti, bugün de ertelendi. YSK başkanı salı günü saat 15.00’e kadar herhangi bir itiraz yoksa mazbataların alınabileceğini söylemişti. Bugün Türkiye’nin birçok şehrinde eğer itiraz yoksa bu mazbatalar veriliyor” dedi.

”Görevi ihmal ve suçtur”

Seçim süreci boyunca kurumsal olarak güvenlik ve personel sorununun planlanması gerektiğine de dikkat çeken Maçoğlu, “Öyle olduğunu da düşünüyoruz. Bugün baktığımızda böyle bir sorunun olmadığını da görüyoruz. Bu görevi ihmal ve suçtur. Salı günü saat 15’ten sonra bu mazbatayı vermeleri gerekiyordu. Bir kamu kurumunda uzun süreli boşluk oluşturulmasına neden olunuyor. Görevi ihmal ettiklerini söylemek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde yasada yeri varsa ve ihmal söz konusuysa ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin