Kızkalesi, film festivaline ev sahipliği yapacak

Kızkalesi

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan tarihi Kızkalesi, film festivaline ev sahipliği yapacak. 6-8 Eylül tarihleri arasında Erdemli’de 1. Kızkalesi Film Festivali gerçekleşecek.

“Kızkalesi yeni efsanelerini arıyor” sloganıyla Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kızkalesi Film Festivali, 6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İlçenin adının sanatın her alanıyla anılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Bu şehir tarihi boyunca sanatla iç içe olmuştur. Bugün Erdemli’ye baktığınız zaman hangi sanatla ilgilendiğiniz fark etmeksizin ilham kaynağınızı bulursunuz. Biz de ilham vermek için, Erdemli’mizi daha çok kişiye tanıtabilmek için değerli sinemacı dostlarımızı ilçemize davet ediyoruz. Korykos’tan günümüze burada belki de binlerce efsane anlatıldı. Biz de buranın binyıllardır birikmiş efsanelerine, kendi efsanelerinizi eklemenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu festivallerin gelenekselleştirileceğini söyleyen Başkan Tollu, festivalle birlikte genç sinemacıların teşvik edilmesini ve Erdemli halkı ile sinema sektörü arasında kopmaz bir bağ kurulmasını hedeflediklerini kaydetti.

9 ödül sahibini bulacak

Festival kapsamında düzenlenecek yarışma sonunda ise 3 ayrı kategoride toplam 40 bin TL para ödülü verilecek. Kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde kısa filmlerin yarışacağı festivalde toplamda 9 ödül sahiplerini bulacak. Son başvuru tarihinin 15 Ağustos olarak belirlendiği yarışma için katılımcılar saat 23.00’a kadar başvurularını gönderebilecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin