Kilis’e bir roket daha düştü

YPG Kontrolündeki bir bölgeden ateşlenen bir roket Kilis’teki üç katlı bir evin çatısına isabet etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı operasyonu sürerken, Afrin’den ateşlenen roket, Kilis’te bir evin çatı katına isabet etti. Bölgeye çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekibi yönlendirildi. Olayda yaralanan olmadı.

Öte yandan öğle saatlerinde Hatay’ın Suriye sınırındaki Kalatepe Mahallesi’nde AFAD tarafından kurulan çadırlara Suriye’nin Afrin bölgesinden atıldığı belirlenen 2 roketin düşmesi sonucu 1 TEDAŞ çalışanı hayatatını kaybetti.

Hatay Valiliği: İlçemize 11 roket atıldı

Hatay Valiliği, Pazar günü Suriye’nin Afrin bölgesinden Reyhanlı ilçesine doğru 11 roket atıldığını açıkladı.

“21 Ocak 2018 Pazar günü, Afrin bölgesinden PYD/PKK tarafından atıldığı değerlendirilen; saat 15.28’de 6 adet, saat 18.40 sıralarında 5 adet olmak üzere toplam 11 adet füzenin, 9’u ilimiz Reyhanlı İlçe merkezine, 2’si ilçe dışında boş araziye düşerek infilak etmiştir.

Suriye vatandaşı bir kişinin hayatını kaybettiği her iki olayda, 42 kişi ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilmiş, 4 kişinin tedavileri ise halen devam etmektedir.

15 araç, 4 mesken ve 10 iş yerinde oluşan hasar ile ilgili olarak zarar tespit ve hasar tespit komisyonları çalışmalara başlamış olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.”

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin