Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’ne büyük ilgi

Fotoğraf: İHA

Plajı ve sosyal aktiviteleri ile İstanbul’un en gözde mekânlarından biri olan Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri Halk Plajı, 2017 yaz sezonu açılışının ardından vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Haziran – Eylül ayları arasında hafta içi ortalama 350, hafta sonları da 1000’e yakın vatandaşın yararlandığı halk plajı ve mesire alanından, deniz ve doğa havasını bir arada solumak, piknik yapmak üzere tüm vatandaşlar faydalanıyor.

Engelli vatandaşlara ücretsiz hizmet

Mesire alanı ve plaj kısmından oluşan bölümde, 6 yaş ve altı çocuklar ile engelli vatandaşlar ücretsiz; engelli refakatçisi olan vatandaşlar ise indirimli olarak faydalanıyor.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Kartal sınırlarında plaj açmanın mümkün olmadığı; ama bu olanağı sağladığı Büyükada halk plajı ve mesire alanından, Kartallılar yaz sezonunda hem günü birlik yararlanma imkânı buluyor hem de İstanbul’un içinde denizin ormanla buluştuğu huzurlu bir yerde dinlenme ayrıcalığını yaşıyor” diye konuşuyor.

Kartal Deniz Motorları İskelesi’nden hareket eden motorlar ile vatandaşlar plaj ve mesire alanına doğrudan kolaylıkla ulaşabiliyor. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin