Karamollaoğlu: Hayır diyoruz ama yumuşak bir hayır

Hayır diyoruz

“Hükümette bulunan arkadaşlarımız bu ülkeye yararlı bir şey olsun diye yapıyorlar. Bunu görebiliyorum ama verdikleri karar yanlış” 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin referandum sürecine girdiği şu dönemlerde gerginliğin hat safhada olduğunu belirterek, “Oylama gününü gidilirken bu hava daha yumuşak olacaktır” dedi.

SP’nin Antalya’da 6’ncı Olağan Kongresi için dün Antalya’ya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün Öğretmenevi’nde 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dün Olağan Kongrede Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı’na seçilen Ramazan Düzen’le birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, 15 Temmuz’da yaşanan hain saldırının ardından kaosun halen düzeltilmediğini öne sürdü.

“Hayır diyoruz ama yumuşak bir hayır”

Referandum sürecinde ortamın oldukça gergin olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, ‘hayır’ diyen kesimlere karşı tehdit ve suçlamalar getirilmemesi gerektiğini belirterek, “Siz ortaya attığınız fikri savunacağınıza, sizden farklı fikirleri tehdit etmeye kalkarsanız, kendi fikrinizi savunamıyorsunuz anlamına geliyor” dedi. Hükümetin bu gerginliğin farkında olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Referandum oylamasına yaklaştıkça bu tansiyon düşecek, gerginlik adım adım ortadan kalkacak ve oylama günü bu hava daha yumuşak olacaktır. Tabi bu temennimiz. Ama hükümetin de buna önem vereceğini düşünüyorum. Hükümette bulunan arkadaşlarımız bu ülkeye yararlı bir şey olsun diye yapıyorlar. Bunu görebiliyorum ama verdikleri karar yanlış” ifadelerini kullandı.

“Torunum, ‘dede bir düşünsene dedi'”

Torununun ‘dede bir düşünsene’ sözünden sonra her karar öncesi uzunca düşündüğünü belirten Karamollaoğlu, “Her görüşe saygımız var. Bize görüşümüzü soruyorlar, ‘Biz böyle bir metni tasvip edemeyiz’ diyoruz. ‘Üstüne hayır mı evet mi açık söyleyin deyince’ hayır diyoruz, ama yumuşak bir hayır. Kimseyi germemek için böyle diyorum” diye konuştu. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin