Kadınlara fuhuş yaptıran polise hapis cezası

Adana’da aralarında adliyede çalışan iki kadın polise ve öğretmen ablasına iş adamlarıyla fuhuş yaptırdığı iddiasıyla yargılanan kadın polis, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği’ni telefonla arayan ve ismini açıklamayan bir kadın, A.D. (38) isimli kadın polis memurunun kadın ve yaşı küçük kızlara fuhuş yaptırdığı ihbarında bulundu. İhbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında kadın polis A.D.’nin telefonu Adana 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla dinlemeye alındı.

Yapılan dinlemelerde A.D.’nin Adana Adliyesi’nde görevli polis memurları Y.A. ve M.B. ile öğretmen ablası M.B.’ye fuhuş yaptırdığını tespit etti. Cumhuriyet savcısı, kadın polis hakkında, ”Bir kimseyi fuhşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık etmek veya yer temin etmek” suçlarından Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

”Kadın kadına muhabbet”

Yargılama aşamasında tutuksuz yargılanan sanık kadın polis A.D., suçlamaları kabul etmedi. Telefonda yaptıkları konuşmaların geyik muhabbeti olduğunu öne süren A.D., “Kadın kadına olan muhabbetlerdir bunlar. Ben yanlış bir şey yapmadım. Her bayan maddi durumu yerinde bir erkekle tanışmak isteyebilir. Benim bir çıkarım yoktur artık benim de zoruma gidiyor ben de mi para alsam şeklindeki sözlerim şaka amaçlı sözlerdir. Ben 19 yıllık meslek hayatım boyunca onursuzca bir şey yapmadım” dedi.

Müştekiler ise kimseyle cinsel veya menfaat amaçlı görüşmediklerini, sadece arkadaş amaçlı buluştuklarını söyledi. Hakim, kadın polis memuru A.D.’ye her bir müşteki için 1 yıl 11 ay 10’ar günden toplam 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Daha sonra, bu cezasını erteleyip 2 yıl denetim süresine tabi tuttu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin