Kadıköy’deki bıçaklı dehşete 165 yıl hapis istemi

Kadıköy’de 11 kişiyi bıçaklayarak yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Ali K. hakkında, 11 kez “kasten öldürmeye teşebbüs etme” suçundan 165 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Kadıköy’de önüne geleni bıçaklayarak 5’i ağır 11 kişiyi yaralayan Ali K. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 11 kişi müşteki olarak yer aldı. 25 Ekim’de tutuklanarak cezaevine gönderilen Ali K. hakkında, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 165 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Edinilen bilgilere göre, Kadıköy İnönü Caddesi’nde 22 Ekim tarihinde şüpheli Ali K., elindeki bıçakla önüne gelene saldırarak 11 kişiyi yaralamıştı. Bir kasaba giden şüpheli, işyeri sahibi A.Y.’ye amcasının oğlunun telefon numarasını sordu. Ali K., numarayı bilmediğini söyleyen A.Y.’yi karnından, aynı işyerinin diğer sahibi M.Y.’yi de göğsünden bıçaklamıştı. Şüpheli daha sonra, alışveriş için gelen T.A.’yı boynundan bıçaklayarak iş yerinden çıkmış, dışarıda yürürken de yoldan geçenleri bıçaklayarak 11 kişiyi yaralamıştı.

Hayati bölgelerini hedef almış

Durumun emniyete bildirilmesine üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin şüpheliyi olay yerinin yakınında çimenlik bölgede oturur vaziyette, bıçağı toprağa saplamış halde yakaladıkları anlatıldı. İddianamede, şüphelinin müştekileri hayati bölgelerini hedef alarak bıçakladığı vurgulandı.

Şüpheli Ali K.’nın her bir müştekiye yönelik olarak ayrı ayrı 11 kez ”kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 99 yıldan 165 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. İddianame, gönderildiği Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilirse, şüpheli önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin