İZBAN işçileri 8 gündür grevde

İzmir’de raylı sistemle toplu ulaşım hizmeti verilen İZBAN’da işçiler 8 gündür grevde. İşçiler, talepleri karşılanana kadar grevi sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığı ile işletilen toplu ulaşım ağı İZBAN’da, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine işçiler tarafından başlatılan grev 8. gününe girdi. Geçen dönem yapılan grev 8 günde sonuçlanırken Demiryol-İş Sendikası İş yeri Baştemsilcisi Ahmet Güler, “Biz sorunlarımız çözülene kadar grevi devam ettireceğiz. İster Ankara’da, ister İzmir’de, ister İstanbul’da çözülsün” şeklinde konuştu.

“Eve ekmek götüremiyoruz” 

Güler, “8 gün boyunca pek çok sendika ve sivil toplum kuruluşu bizi ziyaret etti. Alsancak esnafı ile de dayanışma hâlindeydik. 343 arkadaşımızın haklı talepleri karşılanana kadar bu grev bitmeyecek. Biz 8 gündür evimize ekmek götüremiyoruz. Umarız en kısa zamanda haklı taleplerimiz karşılanır ve grev işçinin kazanacağı şekilde çözülür. Biz sorunlarımız çözülene kadar grevi devam ettireceğiz. İster Ankara’da, ister İzmir’de, ister İstanbul’da çözülsün” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin