İşten çıkarılan şahıs kendini yakmaya çalıştı

Tokat’ta işten çıkarıldığını ileri süren şahıs, bir bidon benzini başından aşağı dökerek kendini yakmaya çalıştı.

İl Sağlık Müdürlüğü önünde elinde bir bidon benzinle gelen 3 çocuk babası Ahmet S. (42) hizmetli olarak çalıştığı hastanede, firmadan çıkarıldığını ileri sürerek eylem yaptı. Biri engelli 3 çocuğu olduğunu, işsiz kaldığı için zor günler geçirdiğini ifade eden Ahmet S. benzini başından aşağı dökerek kendini yakmaya çalıştı.

Çalışacak yer bulamadığını belirten Ahmet S., ”İşe dönüş kararım verildi, itiraz ettiler. Samsun Bölge Mahkemesinde de haklı çıktım, benim için iş başı kararı verdiler. Ama bu arada taşeron kanunuyla hastanelere hizmet veren firmalar kapandı. Taşeron işçiler devlet kadrosuna geçtiği için ben çalışacak yer bulamıyorum” dedi.

Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının şaşkın bakışları altında bir bidon benzini bir anda başında aşağı döken Ahmet S., kendini yakmaya çalıştığı sırada çevredekiler müdahale etti. Sağlık çalışanlarının müdahalesiyle Ahmet S. çakmağı yakamadan engellendi. Şahıs, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Öte yandan, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklama yapılmazken, şahsın yaklaşık 3 yıl önce çalıştığı firmadan istifa ettiği, bir süre sonra istifasından vazgeçerek işe devam etmek istediği ileri sürüldü.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin