İstanbul Maratonu Spor Fuarı yarın açılıyor

0
Spor Fuarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 Kasım Pazar günü düzenlenecek 40’ıncı İstanbul Maratonu’nun heyecanı Spor Fuarı’nda başlayacak. Türkiye’nin en kapsamlı ve en çok ziyaret edilen spor fuarı, 8-10 Kasım tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul” sloganıyla 11 Kasım Pazar günü düzenlenecek 40’ıncı İstanbul Maratonu’na sayılı günler kaldı. Maraton heyecanı her yıl olduğu gibi yine “Maraton ve Spor Fuarı”nda başlayacak. “Türkiye’nin En Spor Fuarı” sloganıyla düzenlenen spor fuarı bu yıl 8-10 Kasım tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde (Yenikapı) gerçekleştirilecek.
Türkiye’nin en kapsamlı ve en çok ziyaretçi ağırlayan Spor Fuarı’nda, ünlü spor markaları, spor federasyonları, yerli ve yabancı maratonlar, master kulüpler, sivil toplum kuruluşları yer alacak.

Uygulamalı eğitimler verilecek

Dünya Etnospor Konfederasyonu etkinlikleri ile dijital çağın getirisi e-spor etkinlikleri ilk kez tek bir çatı altında bir araya gelecek. Maraton ve Spor Fuarı’nda katılımcılara birçok spor dalını tanıtılırken Kuşak Güreşi, Mas Güreşi Mangala ve Aşık Oyunu gibi etnospor dallarında birebir uygulamalı eğitimler verilecek. Katılımcılar, teknoloji alanlarında çeşitli WR destekli oyun simülasyonları, drone yarışları, drone simülatörü, zayıflama ve spor aletlerinde yeni teknoloji ve trendleri deneme imkanı bulacaklar.

“Türkiye’nin En Spor Fuarı” etkinlikleri içerisinde Drone Kodlama Eğitimleri, 3 Boyutlu Tasarım, 3D Kalemle Yetenek Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi ve Tasarım Yarışmaları da ücretsiz yapılacak. Drone eğitimi için kayıtlar önceden alınacak; katılımcılar kayıt olmak için www.marathonexpo.istanbul adresini ziyaret ederek on-line kayıt olabilecekler.

Fuara özel indirimli alışveriş

Fuar içerisinde kurulacak özel alışveriş alanında, ünlü spor markalarının spor fuarına özel indirimli fiyatları ile alışveriş yapılabilecek. Spor ayakkabıları, tişörtler, eşofmanlar, spor çantalar ve daha birçok spor giyim ürünleri ve ekipmanları alışveriş alanında sporseverleri bekliyor olacak.

Ünlü sporcularla söyleşilerin de gerçekleştirileceği fuarda, spor ve sağlık üzerine çeşitli eğitimler düzenlenecek. Ayrıca sahne şovları, görsel ve sportif aktiviteler fuar süresince katılımcılara hareketli anlar yaşatacak. #türkiyeninensporfuarı hashtagi ile fuar paylaşımları sosyal medyadan takip edilebilecek.

40’ıncı İstanbul Maratonu ve Spor Fuarı ile ilgili güncel bilgilere www.maraton.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin