Isparta’da üniversite öğrencileri KYK’da yaşanan sıkıntılara tepki gösterdi

Isparta Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü Murat Hüdavendigar Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, yemeklerin pahalı ve hizmetin yetersiz olduğunu öne sürerek tepki gösterdi. 

Isparta Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü Murat Hüdavendigar Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler yurtta yaşanan sıkıntılara tepki gösterdi. Yurt bahçesinden dışarı çıkmadan, tepkilerini dile getiren öğrenciler çözüm beklediklerini belirtti. Yurttaki hizmetin yetersiz olduğunu ve yemeklerin pahalı olduğunu öne süren öğrenciler, buradaki şartlarda karınlarının dahi doymadığını ifade ettiler. 

Hep bir ağızdan yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle, yetkililere tepki gösteren üniversite öğrencileri, internet ve ulaşım sorunları nedeniyle derslerinden geri kalarak, sınavlara yetişemediklerini iddia etti. 

”Karnımız doymuyor”

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Arkeoloji Bölümü öğrencisi Cihan Göktepe, “Yurda geldiğimizden beri internet yok. Gelecek dediler ama gelmedi. Yemekler soğuk ve kötü. 7. katta oturuyorum, çık -in, çık – in, tükendik artık. Eski KYK’da da gelecek dediler, aynı sorunlar ve aynı bahaneler. Orada da hiçbir zaman çözülmedi. Yemekler de çok pahalı, ek para vermeden karnımız kesinlikle doymuyor. İnternet gelmedi, buzdolabı da yok. Yiyeceklerimiz, dışarıda hep bozuluyor” şeklinde konuştu.

Öğrenciler, sorunlarının giderilmesini isteyerek olaysız şekilde dağıldı. 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin