İnegöl Belediyesi çocukları sevindirmeye devam ediyor 

Çocukları yaptıkları hizmetlerle sevindirmeye devam eden İnegöl Belediyesi, 2 dönümlük alanda çocuklarının gönüllerince eğleneceği ve vatandaşların da huzur bulacağı çocuk oyun alanı ile fitness alanı düzenlemesini tamamladı. Hizmete giren park, çocukların akınına uğradı.

İnegöl Belediyesi, Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokak ile Cenon Bulvarı arasında kalan 2 dönümlük alanda açtığı parkta çocukların neşesine neşe kattı. İnegöl Belediyesi, Mahmudiye Mahallesi’nde 2 bin metre kare alan üzerinde yeni bir sosyal donatı alanını hizmete sundu. Cenon Bulvarı ile Akarsu Sokak arasında kalan alanda çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüyüş yolları ve dinlenme banklarının bulunduğu yeşillikler içerisindeki sosyal donatı alanı, hizmete girmesinin ardından bölge çocuklarının da uğrak noktası haline geldi.

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte parkta incelemelerde bulunup çocuklarla sohbet etti. İnceleme sırasında bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Bugün Mahmudiye Mahallesindeyiz. Akarsu Sokak çocuk oyun ve fitness alanını hem son halini yerinde görelim hem de hizmete girdiğini duyuralım istedik. Aynı zamanda bakalım yavrularımız yaptığımız parkı beğenmişler mi yerinde görelim istedik” dedi.
İnegöl için yeni dönemde çalışmaya devam ettiklerini de vurgulayan Taban, “36 gün oldu göreve başlayalı. Spor alanları, çocuk oyun alanları, parklar Bunları oldukça çoğaltmak durumundayız. Burada da çok güzel bir sosyal donatı alanını mahalle halkımıza kazandırmış bulunuyoruz. En başta yavrularımız buradan istifade edecekler” diye konuştu.

“Biz yaptık yaşatacak olan sizlersiniz”

Açıklamasında vatandaşlara çağrıda da bulunan Taban, “Ben buradan bir tavsiyede de bulunmak istiyorum. Biz yaptık, sizler yaşatacaksınız, koruyacaksınız. Ben bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum. Burası 2000 metrekarelik bir alana sahip. Proje uygulama alanımızda 315 metrekarelik çocuk oyun alanı, 110 m2’lik fitness alanı, 925 metrekarelikk sert zemin uygulamaları ve beraberinde 650 m2’lik de yeşil alan bulunuyor. Bu projenin maliyeti yaklaşık 180 bin TL’dir. Burada çeşitli bitki örtüleri ve beraberinde yürüyüş ve oturma alanları için kırmızı, siyah ve beyaz renkli beton taş uygulamaları yapıldı. Proje alanı çerçevesinde sınırlayıcı duvar ve renkli panel çit uygulaması da gerçekleştirildi.

Çocuklarımızın daha rahat ve konforlu hareket edebilmeleri için de zeminde dökme kauçuk kullanıldı. Mahalle sakinlerimizin bu hizmete sahip çıkacaklarını biliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin