İGDAŞ ve İSKİ çalışanları için toplu iş sözleşmesi imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İGDAŞ ve İSKİ’de çalışan personel için TES-İŞ Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

İmza töreni öncesi konuşan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,”Aslına dışarıdan birçok insan gelip İGDAŞ ve İSKİ’de çalışmak istiyor. Türkiye’de İGDAŞ VE İSKİ örnek gösteriliyor” dedi.

“Dışarıdan birçok insan gelip İGDAŞ ve İSKİ’de çalışmak istiyor”
İBB’nin örnek gösterilen kurumlarının başında İSKİ ve İGDAŞ geldiğini söyleyen Uysal,” 3 gün sonra seçim var. Seçim arifesinde sendikalar işi biraz kasıp daha iyi avantajlar elde etmenin yolunu arayabilirler. Bugün yaptığımız sözleşmede böyle birşey çıkmadı karşımıza. 94 yılından bugüne çalışanıyla, idarecisiyle omuz omuza verip işin en düzgününü yapmayı bu kurum başardı. Herkese bu konuda teşekkür ediyorum. Bazı belediyelerde çok büyük gürültü patırtı ile sendika sözleşmesi yapılıyor. Aslına dışarıdan birçok insan gelip İGDAŞ ve İSKİ’de çalışmak istiyor. Türkiye’de İGDAŞ ve İSKİ örnek gösteriliyor. Buda aslında sizlerin eseri” diye konuştu.

Vatandaşlara sözleşmeden doğan bakiyelerin müjdesini veren Başkan Uysal,”Bankada duracağına işçinin cebinde dursun. Almanya’da çalışan işçilerimize İSKİ’de İGDAŞ’ta iş var desek hepsi bırakıp gelir” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin