İBB yüzlerce aracı Yenikapı’ya getirdi.

Ekrem İmamoğlu’nun daha önce sergileyeceğini belirttiği ihtiyaç fazlası yüzlerce araç Yenikapı’ya getirildi. Çarşamba gecesi söz konusu araçlar Yenikapı’ya getirilmeye başlandı. Bugün ise saat 08.45 itibariyle 350’nin üzerinde araç Yenikapı’ya getirildi. Sayının daha da artması bekleniyor.

Sosyal medyada yoğun olarak yapılan paylaşımlara karşın İBB’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Deniz Demir de, araçların Yenikapı’ya israf sergilemesi için getirildiğini söyledi.

İmamoğlu ne demişti?

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçiminden önce gündem olan belediyenin makam araçlarıyla ilgili konuşmuş, ”Makam araçlarını bir araya toplayıp sergileyecek misiniz” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Ben, bir arada görmeyi severim. Parça parça uğraşamıyorum. Bir araya toplayıp bakacağız. Çaya şeker atmayı öyle bırakmıştım. Yıllar önce günde 20 çay içiyordum. Biri, ’20 tane şeker biriktiriyorsun bir tabağa. Bir tabakta görünce ne kadar kötü’ demişti. O gün şekeri bırakmıştım. Araçları bir araya toplayacağız. Belki de bizim canımızı sıkacak, moralimizi bozacak. Kullananlar bile, ‘Yok ben kullanmadım, evime otobüsle gidiyorum’ diyecek. Dolayısıyla o görüntüyü görmem lazım.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin