Hayvana şiddet artık 112’ye şikayet edilebiliyor!

fotoğraf: ajanimo

İçişleri Bakanlığınca yürütülen acil çağrıları tek çatı altında birleştirme projesi kapsamında 112 Acil Hattı hizmetleri arasında “Hayvana Şiddet Suçları”nın da ihbar kapsamında olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanlığınca yürütülen acil çağrıları tek çatı altında birleştirme projesi kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezi, 2019 sonuna kadar ülke genelinde hizmet verecek. İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı İşlemleri Müdürü Reşit Gürbüz, acil çağrı numaralarının tek bir çatı altında birleştirilmesi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. AB kapsamında olan projeyle 7 numaranın tek bir numarada birleştirilerek, hizmet vereceğini söyleyen Gürbüz, bu 7 numaranın 155 polis imdat, 156 jandarma, 122 AFAD, 112 Ambulans, 110 itfaiye, 177 orman, olan illerde 158 sahil güvenlik olarak belirlendiğini ifade etti.

Hayvana Şiddet Suçları

Bu durum daha öncesinde mercilere ulaşması 4 – 5 gün süren ihbarların, zaman kaybetmeden aktarılması anlamına geliyor. Bu konuda Muğla – Fethiye’de faaliyet gösteren HAYED (Hayvan Destek & Eğitim Derneği) Başkanı Sn. Gökçen Bayram’ın ifadesine göre; Dernek gönüllülerinden birinin müracaatı ile, Muğla Valiliğinden yapılan açıklamaya göre 112 Acil Hattı hizmetleri arasında “Hayvana Şiddet Suçları”nın da ihbar kapsamında olduğu yönünde bir resmi yazı gönderilmiş bulunuyor.

 

Kaynak: Ajanimo

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin