Halkalı-Gebze banliyö hattının açılış tarihi belli oldu

0

Halkalı-Gebze arası banliyö tren hattında 2013 yılından beri süren yenileme çalışmalarında sona gelindi. Banliyö tren hattının 10 Mart’ta açılması bekleniyor.

Halkalı-Gebze arası banliyö tren hattında devam eden çalışmalarda sona gelindi. Tren hattı boyunca döşenen rayların son test işlemleri yapılırken, istasyonların inşaatının ince işçiliği de tamamlandı. Hızlı tren entegrasyonu projesi tamamlandığında günde 1 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Halkalı-Gebze arasında bulunan tren hattının Marmaray ile entegrasyonu sağlandığında Gebze’den Halkalı’ya 105 dakikada seyahat edilebilecek. Hattın 10 Mart’ta açılması bekleniyor. Tren hattı boyunca elektrik telleri ve raylarda yapılan son kontroller açılış tarihine kadar devam edecek.

Banliyö trenlerinin kullanacağı iki hattın yanı sıra, hatta hızlı trenlerin de kullanacağı bir hat daha eklendi. İnşaatı büyük ölçüde tamamlanan hattın son durumu ise havadan görüntülendi. Çoğu bölümde yan yana duran çok sayıda tren rayları adeta otobanı andırıyor. Hattın bazı kısımlarının genişliği ise araçların kullandığı sahil yolundan bile geniş gözüküyor. Yolcuların kullanacağı istasyonların yürüyen merdivenlerinden, güvenlik kameralarına, yangın dolaplarından anons hoparlörlerine kadar birçok kısmının da tamamlandığı görülüyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin