Hakkari yaylalarında 4 mevsim bir arada

4 mevsim

Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç ve beraberindekiler 4 mevsimin bir arada yaşandığı 2 bin 950 rakımlı Berçelan yaylasına bağlı Aka Dağı’nda teknik iniş yaptı.

Türkiye sıcaklardan kavrulurken Hakkari’nin yaylalarında 4 mevsim bir arada yaşanıyor. Pekçok vatandaş sıcaklardan korunmak için yaylalara akın ediyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç başkanlığındaki ceza uzmanı Av. 4 mevsimTurgut Besi, emekli komutan Yüksel Işık, dağcı Süleyman Demirci ile birlikte 2 bin 950 rakımda iple teknik iniş yaparken, Emin Noyan, Aydın Şan, Ahmek Korkut, Kerem Onay, Kemal Daggöl, Rahmi Dağgöl’de teknik çalışmalara katıldılar.

4 mevsimin yaşandığı rengarenk çiçeklerin bulunduğu bölgeyi dolaşan dağcılar, kar mağaralarına girerek hatıra fotoğrafı çektirip, berrak ve buz gibi kaynak sularının etrafında karpuz yediler. Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç, amaçlarının Hakkari’nin doğal güzelliklerini tanıtmak olduğunu belirterek bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin