Gündemde istifa yok

Bülent Tezcan

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, gündemlerinde istifa ya da kurultay olmadığını söyledi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Tezcan, “Gündemimizde istifa ya da kurultay yoktur. Önümüzde iki büyük seçim vardır. Yerel seçimler birde genel seçim. Parti bütün hazırlığını buna göre yapmak ve yürütmekle yükümlüdür” şeklinde konuştu.

PM’nin disiplin gündemli toplandığını aktaran Tezcan, “Seçim sonrasında olduğu için arkadaşlarımız seçim sonuçlarıyla ilgili düşüncelerini de paylaşıyorlar. Bu esaslı bir seçim sonucu değerlendirme toplantısı değil. Bu toplantıyı önümüzdeki günlerde yakın zamanda yapacağız. Önce teknik heyetler kurduk. O heyetler seçim sonuçlarıyla ilgili Türkiye genelinde raporlar hazırlayacak. O raporları PM üyelerimize dağıtıp teknik raporlar çerçevesinde siyasi değerlendirmeyi önümüzdeki günlerde PM’de yapacağız. TBMM Grubu ve İl Başkanları toplantımızda da seçim değerlendirmelerini o raporlar üzerinden yapacağız” ifadelerini kullandı.

“İçişleri Bakanı istifa etmelidir”

Tezcan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına ilişkin şunları söyledi:
“Açıklamaları toplumu derinden ve esaslı bir biçimde yaralamıştır. Bu kadar sorumsuz, ölçüsüz, ayarsız açıklamayla neyi amaçladıklarını anlamak güçtür. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit cenazeleri üzerinden toplumu bölme hesabı içerisine girmiştir. Önce şaka haber sandık ama gerçekten diyor ki ‘Müsteşarım vasıtasıyla valilere talimat gönderdim. Şehit cenazelerine CHP il başkanlarını almayın’ demiş. Dehşet verici, terbiyesizce, vicdansızca, hadsiz, sorumsuz bir açıklama. Aklımız tutuldu. Bu toplumu bölen kutuplaştıran çatışmaya tahrik eden kaos oluşturma açıklamasıdır.”

Tezcan, “Sorumsuz bazı gazete manşetlerinde bir terör saldırısı üzerinden CHP’ye ve CHP’lilere dönük bir kaos projesinin hazırlandığı işaretini alıyoruz. CHP’ye kimsenin bunu söylemeye hakkı yoktur” diyerek Soylu’yu istifaya çağırdı.

Adil seçim platformunun seçim gecesi veri girişi yapamadığına ilişkin soruya ise Tezcan, “CHP müşahitlerinin ve sandık kurulu üyelerinin gönderdiği ıslak imzalı tutanaklarla kendi sistemimizde güvenilir olan verilere dayanarak açıklama yaptık” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin