Geri dönüşüm atıklarını sanata dönüştürdüler

Karaman’da motif çizim teknikleri eğitimine katılan kursiyerler, sokaklardan topladıkları geri dönüşüm atıklarını sanata dönüştürdü.

Karaman’da motif çizim teknikleri eğitimine katılan kursiyerlerin eserleri sergilendi. Tasarımcı ve El Sanatları Eğitmeni Emine Mümine Aydemir ile kursiyerler tarafından hazırlanan ve geri dönüşüm konusunda toplumsal çevre bilincinin oluşmasının hedeflendiği sergide, 32 eser yer aldı. Taş Bina Sergi Salonu’nda kursiyerler tarafından çivi, vida, tel, inşaat köpüğü, düğme, jüt ip, taş, şişe, gazete ve yapay çiçek gibi malzemelerden yapılan eserler ilk kez sergilendi.

“Amacımız farkındalık oluşturmak” 

Açtıkları sergi hakkında bilgi veren Aydemir, ”Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle sergimizi açtık. Öğrencilerimiz ile düşündük ve böyle eserler çıkarmaya karar verdik. Amacımız farkındalık oluşturmaktı. Çünkü bu eserleri geri dönüşüm malzemeleri ile oluşturduk. Öğrencilerimiz sanayiden, evlerinden ve hurdalıklardan topladıkları malzemelerden bu eserleri yaptılar” dedi. Aydemir, konuşmanın sonunda büyük ilgi çeken bazı eserler hakkında da bilgiler verdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin