Genç girişimcilere teşvik

Gençleri girişimciliğe teşvik etmek ve girişimcilik ekosistemini büyütmek hedefiyle projeler yürüten TÜRKONFED, bu kez “Sürdürülebilir Bir Toplum İçin Genç Girişimler-YEP!” projesine başladı.

Bölgesel ve sektörel iş dünyasını temsil eden örgütlerin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil tolum kuruluşudur. Türkiye’nin her bölgesine yayılmış, etkin üye yapısı ve sayısı ile büyük iş dünyası örgütleri içinde yer almaktadır. TÜRKONFED’in genç girişimciler için ürettiği proje, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından destekleniyor.

Erasmus+Programı kapsamında uygulanacak projede, İtalya, Slovakya ve Yunanistan’dan proje ortakları yer alıyor. Projeyle, TÜRKONFED liderliğinde bir araya gelecek ve gençlerin sürdürülebilir sosyal girişimler ortaya çıkarmalarını sağlayacaklar. Ayrıca kurumsal sosyal sorumluluk bilincine sahip olmaları amacıyla çalıştaylar düzenleyerek yol haritaları oluşturacaklar.

YEP projesinin ilk toplantısı 4-5 Haziran’da İstanbul’da TÜRKONFED’de düzenlendi.

 

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin