Gaziosmanpaşalı gençlere okçuluk eğitimi

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Okçular Vakfı işbirliğiyle Okullarda Okçuluk Projesi adı altında ilçedeki 18 okulda okçuluk eğitimi veriyor. Eğitim sonunda okullarda kurulacak okçuluk takımlarıyla ilçe genelinde bir turnuva düzenlenecek.

İlçedeki 18 okulu kapsayan eğitimler, uzman antrenörler tarafından veriliyor. Öğrencilerin, Ata sporu okçuluğa olan yeteneklerini ölçmek ve ilgilerini arttırmak amacıyla verilen eğitimler ilçe genelinde devam ediyor. Proje kapsamında eğitimler her bir okulda 1 hafta sürecek. Ortaokul ve lise öğrencilerinin her birine tek tek ok atışı yaptırılacak. Böylece ok ve yay ile tanışmayan öğrenci kalmayacak. Okullarda verilecek eğitimler sonunda her bir okuldan 12 yetenekli sporcu seçilecek ve bu sporcularla birlikte okul takımı oluşturulacak. Ayrıca profesyonel olarak okçuluk sporunu yapmak isteyen öğrenciler de Okçuluk Vakfı’na yönlendirilecek.

2017-2018 eğitim dönemi sonunda 18 okuldan seçilen toplam da 216 öğrenci arasında turnuva yapılacak. Küçük Kız-Erkek, Yıldız Kız-Erkek ve Genç Kız-Erkek olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek yarışma sonunda başarılı olan öğrencilere ödül verilecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin