Game of Thrones finali Türkiye’de çekilecek

George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden uyarlanan HBO’nun efsaneleşen dizisi Game of Thrones’un final bölümlerinin Türkiye’de çekileceği öğrenildi. 

Frpnet’te yer alan habere göre, Game of Thrones’un final sezonunun bazı bölümleri Türkiye’de çekilecek.

Yapımcılar, çekimler için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gerekli izinleri almış bile. Kapadokya ve Mardin gibi Anadolu topraklarının tarihi dokusunu yansıtan yerlerin Game of Thrones’un final sezonu için çok uygun olduğunu düşünen yapımcı D.B. Weiss’in, bu bölgelerde çekilecek yerlerin Westeros’ta nereyi yansıtacağını görmek için sabırsızlanıyoruz doğrusu. D.B. Weiss, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Türkiye’nin geçmişi ve tarihi dokusu, George R.R. Martin’in de hikayeyi yaratırken ilham aldığı yerlerden birisi. Yapım ekibimizin de bölgeyle ilgili yaptığı incelemelerde bu tarihi dokunun çekimlerimiz için harika alanlar oluşturacağını farkettik. Final sezonunda izleyicileri çok farklı yerlere götüreceğimiz doğru ve Anadolu toprakları bunlardan birisi olacak.”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise, “Dünyanın en çok izlenen dizilerinden birinde kendi topraklarımızı tüm dünyaya gösterecek olmaktan çok mutluyuz. Ayrıca Türk halkının ve ülkemizden bazı oyuncuların da yan roller ve figüran olarak dizide yer alacak olması bizi mutlu etti.” dedi.

Daha önce Türk aktrist Sibel Kekilli, dizide Shae rolüyle önemli bir rol oynamıştı.

 

 

 

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin