Founder Institute Girişimcilik Programı’na başvurular başladı

Dünyanın en büyük fikir aşaması kuluçka merkezlerinden Founder Institute’ün, girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmesine olanak tanıyan kış programına başvurular 24 Ocak’ta tamamlanacak. 

Girişimcilerin başarılı ve sürdürülebilir teknoloji şirketleri kurmalarına yardımcı olan Silikon Vadisi merkezli küresel girişim ağı Founder Institute İstanbul’un 2018 yılı Kış Dönemi Girişimcilik Programı için başvurular başladı. 24 Ocak’a kadar sürecek başvuruların ardından, değerlendirme süreci başlayacak. 8 Şubat 2018’de başlayıp 14 hafta sürecek program kapsamında girişimci adayları, fikirlerini hayata geçirmeye bir adım daha yaklaşırken, Founder Institute’ün ağında yer alan Türkiye’den ve dünyadan mentorlarla buluşma şansını yakalayacak.

Dünyanın en büyük fikir aşaması kuluçka merkezi Founder Institute Istanbul programının koordinatörlerinden Ali Erhan Nalbant “2009 yılından bu yana 100’den fazla şehirde 1.650’ün üzerinde teknoloji girişiminin kurulmasına destek olduk. Fikirden çok girişimlerin özelliklerine önem veriyor, başvuruları değerlendirirken oldukça titiz ve seçici davranıyoruz. Bu sayede, programlarımızdan mezun olan girişimlerin hayatta kalma oranı %81. Fonlanma oranları ise %45” dedi.

Founder Institute Istanbul Kış 2018 Girişimcilik Programı’nın Founder Institute Silicon Valley tarafından oluşturulan müfredatı; eğitim, uygulama ve mentorluk bölümlerinden oluşuyor.Programa https://fi.co/apply/istanbul adresinden başvuru yapılabiliyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin