Fatih’te bir sokak köpeği tecavüze uğradı

0

Fatih’te tecavüze uğradıktan sonra kesici aletle yaralanan bir sokak köpeği, Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nda ameliyat edilerek koruma altına alındı. 

Olay, İstanbul Fatih Şehremini Mahallesi’nde önceki gün sabaha karşı yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir kağıt toplayıcısı sokak köpeğine cinsel istismarda bulundu. Bu sırada zanlıyı gören mahalleli tepki gösterdi. Evlerinden inen vatandaşlar, köpeği istismar eden zanlıyı dövdü. Tecavüze uğrayan ve kesici aletle yaralanan sokak köpeği için devreye giren Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı ve hayvanseverler, olayın yaşandığı yerde sokak köpeğini aramaya başladı.

Taciz edildikten sonra saldırganlaşan köpek Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’na getirildi. Barınakta bulunan veteriner hekimler tarafından hemen ameliyata alınan köpeğin, tecavüzün yanı sıra kan kaybettiği de tespit edildi. Barınak yöneticisi Meral Olcay, köpeğin son durumu hakkında bilgiler verdi. Tacize uğrayan köpeğin erkek bir pitbull melezi olduğunu ifade eden Olcay, “Veteriner hekimlerimizin muayenesine göre köpek hem tecavüze uğramış hem de kesici bir aletle makat kısmından yaralanmış. Müdahalesini yaptık, hayati tehlikesi var. Çok kan kaybetmiş. Tecavüz edilen köpek üstelik erkek bir pitbull melezi. Biz olay mahalline köpeği almaya gittiğimizde hayvan şoktaydı ve gelene geçene saldırır vaziyetteydi. Çünkü ciddi bir travma yaşamış” şeklinde konuştu.

Barınağın koruma altına aldığı ve hayati tehlikesi bulunan köpeğin tedavisi devam ediyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin