Evrim’den 32 gündür haber alınamıyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim Atış’tan, 32 gündür haber alınamıyor.

Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyünün yaylasında annesi Dilek Atış’ın 10 Temmuz’da çadırda bıraktığı, döndüğünde ise kaybolduğunu söylediği Evrim Atış’tan 32 gündür haber alınamıyor. Yenisu köyü yaylası ve çevresinde askeri birlikler tarafından arama çalışmaları aralıklarla devam ederken, savcılık tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. Çelişkili ifadeler vermeleri nedeniyle 18 gündür tutuklu bulunan anne Atış ile baba Atış’ın, cezaevinde verecekleri yeni bir ifade bekleniyor.

Kayıp çocuk Evrim Atış

Turhal ilçesine bağlı Yenisu Köyünde geçimlerini hayvancılıkla sağlayan Atış çifti, Nisan ayında köylerine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki yayla bölgesine bir komşularıyla birlikte çadır kurarak besicilik yapmaya başlamıştı. 10 Temmuz’da hayvanları suya götürmek için çadırdan ayrılan babaanne Sati Atış, peşine düşen Evrim’i annesine bırakmıştı. İddiaya göre anne ise Evrim’i çadırda kardeşinin yanına bırakarak ahıra gittikten sonra döndüğünde kızını bulamamıştı.

Arama çalışmalarında bir bulguya rastlanmadı

Olayın jandarmaya bildirilmesinden sonra bölgede jandarma komandolar, JAK, AFAD, UMKE ekiplerinin yanı sıra vatandaşlar da arama gerçekleştirdi. Hassas burunlu iz takip ve kadavra köpeklerinin yanı sıra termal kameralı drone ve teknolojik aletler kullanılarak günlerdir süren takip ve ifadeler doğrultusunda yapılan arama çalışmalarında bir bulguya rastlanmadı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin