“Eşitlik ve Adalet” uyarısı

0

Trabzon’un Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, okul müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıda özel sınıflara karşı olduğunu, öğrenci kayıtlarında adalet ve eşitlik konularına önem vermeleri gerektiğine değindi.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, şube müdürleri ve tüm okul müdürlerinin hazır bulunduğu salonda konuşan Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, okul müdürlerine gelecek yıl öğrenci kayıtlarında engelli öğrenciler için özel sınıf açılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Hatipoğlu; “Biz emanetçiyiz. Oturduğumuz koltukta koltuğun sahibi gibi oturursak o koltuğa bizleri layık görenlere ihanet etmiş oluruz. Bu güne kadar makamıma gelen her vatandaşın derdini dinledim. Sizler de onlara değer verdiğinizi göstermek için size gelen her vatandaşı dinlemek zorundasınız. Geçen eğitim öğretim yılı içerisinde yaptığımız çeşitli güzel faaliyetlerimiz oldu. Özellikle engelli çocuklarımıza dönük olarak ortaokullarımızın özel eğitim merkezimizle yapmış oldukları iş birliğiyle ortaya çıkan sonuç benim için çok anlamlı. Burada asıl olan tek başına akademik başarı değil toplumda daha insani fikirleri nasıl ortaya koyabileceğimizi sağlamak. Okullarımızın çocukları sürekli olarak iyiye ve güzele yönlendirilmeleri gerektiği düşüncesindeyim. Başarı muhakkak olacaktır.” dedi.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin