Eşini 5. kattan atan kocaya müebbet!

0

Kayseri’de tartıştığı eşini 5. kattan aşağıya atan ve ‘’eşini kasten öldürme’’ suçundan tutuklu yargılanan kocaya müebbet hapis cezası verildi. 

10 Ağustos 2017 günü Melikgazi ilçesinde bir apartmanın 5. katında meydana gelen olayda gece yarısı pencereden düşerek ölen S.B.’nin kocası F.B, ”eşini kasten öldürme” suçundan tutuklu yargılanıyordu. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu eşini 5. kattan atan kocaya müebbet hapis cezası verdi.

”Eşimi öldürmedim, suçsuzum”

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık F.B., tutuksuz sanıklar baba R.B. ile anne G.B., hayatını kaybeden S.B.’nin şikayetçi abisi S.B. ile ablası Z.B. ve avukatlar hazır bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da duruşmaya katıldı.  ”Eşini kasten öldürme” suçundan cezalandırılması istenen tutuklu sanık F.B., “Bir senedir yapmadığım şeyden dolayı tutukluyum. Böyle bir şey yapacak olsam niye onu kaçırıp, evleneyim. Eşimi öldürmedim, suçsuzum” dedi. Tutuksuz sanıklar da R.B. ile G.B. de suçsuz olduklarını söyledi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanık F.B. hakkında tanık beyanları, ev içerisindeki izler, deliller ve komşuların tartışma seslerini duyması ve sanığın eşini pencereden iterek ölümüne sebep olması gerekçeleriyle ”eşi kasten öldürme” suçundan cezalandırılmasını, tutuksuz sanıklar R.B. ile G.B.’nin ise delil yetersizliğinden beraatlarını talep etti. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık F.B.’nin müebbet hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanıklar R.B. ile G.B.’nin ise delil yetersizliğinden beraatlarına karar verdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin