Esenyurt’ta 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı

Esenyurt Belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişimi ve o gün Esenyur’ta yaşanılanların anlatıldığı fotoğraf sergisi açıldı.

Serginin açılışını gerçekleştiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “15 Temmuz bir daha yaşanmasın diye milletimizin hatırasında canlı tutacağız” dedi.

“Dimdik ayaktayız”

15 Temmuz’un unutulmaması için çeşitli etkinlikler yapacaklarını belirten Başkan Kadıoğlu, “Bu geceyi ve bu geceleri 15 Temmuz bir daha yaşanmasın diye milletimizin hatırasında canlı tutacağız. Son gün olan Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gecede sabahlayacağız burada. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere karşı biz milletçe dimdik ayaktayız. Bunu göstermek için yine bu kanlı darbe teşebbüsünün hem şehitlerimizi ziyaret ettik hem de gazilerimizle beraber bu meydanda olacağız ve olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Gençlerin 15 Temmuz deyince Türkiye’nin yeniden milli mücadelesini ve yeniden dirilişini anlaması gerektiğini söyleyen Kadıoğlu, “ Yeniden 100 sene önce yaşanan olayların tekrar yaşanmaya başlamasını ve bunlardan ülkenin kurtulmayı başladığı günü hatırlayacaklar” diye konuştu.

Ellerinde bayraklarla meydanda toplanan vatandaşlar 15 Temmuz Destanı 1’inci yıl dönümü programları kapsamında sahneye çıkan mehter takımının gösterisini ve ardından 15 Temmuz Belgeseli’ni izledi. Program daha sonra Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve konserlerle son buldu. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin