Engellilere ve ailelerine “Şirince Köyü” sürprizi

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği “Engelsiz Yaz Kampı”na katılan engelliler ve aileleri Şirince Köyü’nü gezdi.

Maltepe Belediyesi “Engelsiz Yaz Kampı”na katılan engelli ve ailelerine programda olmayan sürpriz bir gezi düzenlendi. Kuşadası’nda düzenlenen, çeşitli yaş gruplarından 50 engelli ve ailelerinin katıldığı kampın 4’üncü gününde katılımcılar son dönemlerin popüler turistlik yeri olan Şirince Köyü’nü gezdi. Zeytin ağaçlarıyla çevrili doğası, özgün tarihi mimarisiyle yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeri olan köy, engelliler ve aileleri tarafından beğenildi. Geziye katılarak köyü gezen aileler alışveriş yaptı, bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

Dondurma şakası renkli görüntüler oluşturdu

Gezi sırasında down sendromlu bir genç dondurma almak isteyince renkli anlar yaşandı. Dondurma almak isteyen genç dondurmacının şakasıyla karşılaştı. Dondurmacı uzun süre külahı vermeyince şaşıran down sendromlu genç kimi zaman güldü kimi zaman kızdı.
Kuşadası’nda süren 5 günlük “Engelsiz Yaz Kampı” programında olmayan Şirince Köyü gezisi kampa katılan engelli ve ailelerine sürpriz oldu.

17 yaşındaki engelli kızıyla birlikte kampa katılan Gönül Işık Cevahir, “Sürpriz oldu, çok güzel bir yer Şirince her şey için teşekkürler. Kızım Aşkın ile birlikte geldim. Kızım çok mutlu oldu. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Sayın Ali Kılıç Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Daha önce böyle bir tatil imkanımız olmadı, bu bizim için büyük bir piyango oldu” diye konuştu.
Taşkın ailesi ise herkese teşekkür ederek, “Çocuklarımız için çok güzel bir şey oldu. Onlara moral oldu bize de moral oldu. Onlar mutlu olsun bizde mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin